Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości Uroczysty apel z okazji 11 Listopada

W tym roku, uroczysty apel z tej okazji, odbył się 10 listopada. Wszyscy uczniowie szkoły w strojach galowych z kotylionami i flagami uczcili 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przypomniane zostały trudne i ciężkie czasy Polaków w walce o wolną Ojczyznę. Przedstawiono również sylwetki wybitnych Polaków tj. Józef Piłsudski, Jan Matejko, Fryderyk Chopin, którzy głosili światu, że Polska jest i nie umarła. Pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru oraz grupę przedszkolną „Pszczółki” wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Po raz kolejny przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy. Należy jednak pamiętać, że wolność i niepodległość nie jest nam dana raz na zawsze i że od każdego z nas zależy jakość naszej wolności i niepodległości. Apel przygotowali uczniowie pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego: p. Agnieszki Kozioł, p.Małgorzaty Józefczyk, p. Anity Szczerba oraz opiekuna chóru szkolnego – p. Anny Sarneckiej.