Aktualności

Tydzień Przyjaźni i Miłego Słowa

Przyjaźń to bliskie, serdeczne stosunki z kimś oparte na wzajemnej życzliwości i zaufaniu. Przyjaźń to także serdeczność okazywana drugiej osobie. Wiedząc, jak ważna jest przyjaźń Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami panią:  Agnieszką Kozioł, Anitą Szczerba, Małgorzatą Józefczyk zaprosił wszystkich uczniów do udziału w akcji Tydzień Przyjaźni i Miłego Słowa. Akcja odbywała w dniach 05-09 luty 2024 roku. W ramach akcji uczniowie poszczególnych klas wyszukiwali cytaty/aforyzmy
o przyjaźni i umieszczali je na drzwiach sal lekcyjnych. Każdy uczeń mógł również napisać coś miłego np. komplement, pozdrowienie dla koleżanki lub kolegi za pośrednictwem Skrzynki Miłego Słowa. Podczas Tygodnia Przyjaźni i Miłego Słowa w klasach 1-3 odbyły się lekcje na temat tolerancji i akceptacji w grupie rówieśniczej poprowadzone przez panią Małgorzatę Józefczyk. Podczas zajęć dzieci rozwijały swoją empatię i wrażliwość na drugiego człowieka, starały się zrozumieć uczucia i perspektywę innych rówieśników, co wcale nie jest prostym zadaniem. Dowiedziały się, że będąc tolerancyjnym i życzliwym mają szansę na zdobycie prawdziwych przyjaciół oraz, że nie warto oceniać innych zbyt pochopnie, negatywnie, sądząc tylko po pozorach czy cudzych opiniach. Uczniowie wspólnymi siłami wykonały Łańcuszek Przyjaźni i Życzliwości umieszczając na serduszkach miłe i życzliwe słowa, komplementy, rysunki dla swoich kolegów, koleżanek oraz całej klasowej społeczności.