Aktualności

II miejsce w gminnym konkursie pierwszej pomocy „Ratujmy i uczmy ratować”.

oppo_2

W dniu 27 maja 2024 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Szalowej odbył się gminny konkurs pierwszej pomocy „Ratujmy i uczmy ratować”. Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową w Szalowej oraz Akademię Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, Wydział Nauk o Zdrowiu. Celem konkursu było:

– przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy,

propagowanie idei niesienia pomocy,

nabywanie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy,

uświadomienie, że nabywanie i doskonalenie umiejętności czyni młodego człowieka zdolnym do pomagania innym,

– wypracowanie u uczniów zgodnego z międzynarodowymi standardami automatyzmu postępowania z osobą potrzebującą pomocy.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI : Natalia M., Gabriela K. oraz Zuzanna J., które wykazały się dużą wiedzą teoretyczną oraz praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczennice do konkursu przygotowywała pani Agnieszka Kozioł.