Dzień piżamy

W małym ciele Wielkie Serce – przedszkolaki

z Samorządowego Przedszkola w Woli Łużańskiej

pomagają chorym dzieciom  – „Dzień w piżamach”

 

/Dziś piżamek nie ściągamy, w szczytnym celu pomagamy/

Wrzesień jest miesiącem świadomości chorób nowotworowych dzieci i młodzieży, dlatego przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Woli Łużańskiej dołączyły
do ogólnopolskiej akcji Fundacji „Gdy Liczy się Czas”. Dnia 23 września br. (piątek) przyszły do przedszkola w piżamach. Dlaczego piżama? – Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci.  To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki
o zdrowie i życie. Chcieliśmy  w ten sposób okazać wsparcie wszystkim małym wojownikom, którzy toczą nierówną walkę  z najcięższą chorobą oraz ich rodzinom poprzez zmianę sportowych ubrań na piżamy.

Jako społeczność przedszkolna/ szkolna chcieliśmy również dołożyć  naszą małą cegiełkę do działalności fundacji „Gdy liczy się czas” i pomóc naszym rówieśnikom w ich walce.

I UDAŁO SIĘ !!!!!!

Podczas zbiórki zorganizowanej w ten dzień

„Wpłać piątaka dla dzieciaka”

zebraliśmy kwotę: 820,00 zł,

którą przekazaliśmy na konto fundacji „Gdy liczy się czas”.  Cel   jest szczytny- stworzenie centrum rehabilitacji w Warszawie dla dzieci z chorobą nowotworową.

Bardzo dziękujemy wszystkim przedszkolakom, uczniom, pracownikom, kadrze pedagogicznej oraz rodzicom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Woli Łużańskiej, że dołożyli swoje cegiełki do tego ważnego wydarzenia.