Aktualności

Spotkanie z Policjantem

 

Dnia  21 listopada 2022 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantam. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pan policjant przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Usłyszały również jak zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci dzieliły się także swoimi doświadczeniami, pokazały, że są odpowiedzialne
i wiedzą jak zachować się na drodze i w najbliższym otoczeniu.

Serdecznie dziękujemy Panu Policjantowi st. aspirantowi Tomaszowi Toczek za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy dzieci wręczyły policjantowi podziękowanie.

Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.