Aktualności

„Bezpieczna droga do przedszkola” – widowisko edukacyjne

Współczesny świat jest pełen zagrożeń. Bezpieczeństwo odgrywa istotną rolę w życiu dziecka, zwłaszcza małego. Wiek przedszkolny to czas, w którym dzieci powinny dowiedzieć się jak najwięcej o otaczającej rzeczywistości, która może nieść szereg rozmaitych zagrożeń. Dzieci muszą nauczyć się przewidywać i radzić sobie w sytuacjach zagrożenia poprzez właściwą ocenę niebezpieczeństwa, dlatego dnia 22 listopada br. przedszkolaki miały możliwość oglądnięcia widowiska edukacyjnego pt. „Bezpieczna droga do przedszkola”. Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo przechodzić na drugą stronę jezdni, jak poruszać się wzdłuż jezdni, jak zachowywać się w sytuacjach wymagających zdecydowanej asertywności, jak prawidłowo nosić tornister,  jak zachowywać się w przypadku agresji psa.

„Lepiej zapobiegać niż leczyć”.